آفــاقـــ

اللهم عجل لوليك الفرج والعافية والنصر وجعلنا من خير اعوانه وانصاره والمستشهدين بين يديه

میراث محمد (ص)

مهدی ابوماهیگیر | دوشنبه, ۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۰:۱۷ ق.ظ | ۱ نظر

محمد (ص) بشری است فراتر از بشر و حقیقتی ورای این کره ی خاکی ! ابعاد وجودی او در نهایت سادگی و یکرنگی چنان قدسی و عمیق است که احدی را یارای نظاره بر بلندای مقام وی میسر نیست. او معلمی امّی است که نسل اندر نسل عالمان و فقیهان و عارفان ، ریزه خوار خوان رحمت و حکمت اویند. محمد رسالت خود را با گفتمان عقلانیت تبلیغ می کند و در پذیرش آیین او اکراهی نیست. شکنجه و تحریم و تهدید و حصر و قتل یارانش را به جان می خرد ، اما هیچ گاه دست به قبضه شمشیر نمی برد و جنگی بر نمی افروزد. ده سالی را که از بلدالحرام هجرت می کند برای ابلاغ گفتمان مسالمت گونه اش به شیفتگان حقیقت ؛ ده ها توطئه و جنگ سخت را علیه او و برای خفتاندن نهضت بیداری اش به کار می گیرند و او با یاران فداکارش تا مرز شهادت از کیان حقیقت و چراغ نور بخشِ این عصرِ ظلماتستان دفاع می کند.

در آیین محمد پرستش و کرنش جز برای حضرت احدیت شرک است و بت پرستی و گردن نهادن به طاغوت. در مسلک رسولِ رحمت ، نژادپرست شیطان است و فضیلتی بر آدمی زادگان نزد حضرت حق جز به تقوا و خُلق انسانی نیست. در دین محمد هر کس به سادگیِ بیانِ شهادتینی مشرّف به اسلامِ عزیز می شود و عِـرض و جـان و مال و ناموس او حرمت می یابد ، اگر چه در دهها طریق و مذهب دیگر متفاوت باشد. در مرام او مردمان دو گونه اند: یا در دین برادرند و یا در خلقت برابر ... !

اعجاز خُلق عظیم و کریمانه اش ، سخت دلان عصرِ جاهلی را چنان مجذوب و شیفته می کند که تا قرن ها این محمد است تک واژه ی طلایی رحمت و وحدت بخش اسلام. و چقدر تلخ و غمبار است برای او که امروز ممالک اسلامی را زیر یوغِ حکّامِ مستبدّ بی عقل و هوسران می بیند و مسلمینِ بی پناه را در جای جای این زمین ، زیر بمباران خشونت و نفرت و جنگِ تکفیری هایی همپیمان با کفار و یهود می یابد. چه سخت و جانکاه است بر او که امروز میراثِ خود را پای مالِ تعدّی و غارتِ این جاهلیتِ مدرن بیابد و جوانمردی نامسلمان هم بر این بت های ظلمتکده فریاد نمی آرد !

اسلام آیین توحید است و مسلک تکفیرِ مردمانی نیست که خدای و رسول و کتاب و قبله شان واحد است ! تکفیری دشمن اسلام و مسلمین است و نه تنها از دین بهره ای ندارد که از انسانیت و عقلانیت هم بویی نبرده است. و چه خفّت بار است که در این دورانِ دهکده ی جهانی هنوز هم برخی بر نژاد آریایی و گروهی بر شرافت اعراب فخر فروشند و برخی دیگر درجه انسانیت و عقلانیت را با رنگِ پوستِ آدمی تمییز دهند ! کجاست آن پیام آور مهری که پای بر زمین بکوبد که لا فضل لعربی على عجمی، ولا لأبیض على أسود إلا بالتقوى ؟!

پ ن:

به: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

1- باید عقلا و نمایندگان کشورهای اسلامی با تکیه بر مشترکات فراوان مذاهب و مبانی عقلایی اسلام و فارغ از فروعات اختلافی تاریخ ، برای برون رفت از این وضع اسف بار مذاکراتی اساسی را در دستور کار قرار داده و به توافقی تاریخی و برجامی اسلامی دست یابند تا افکار جعلی ترور و تکفیر رسوا و از کیان اسلام و مسلمین و سرزمین های امت واحده حفاظت شود.

2- باید ساز و کاری جهت تشکیل شورای امنیت کشورهای اسلامی ایجاد شود تا از بلاد و اماکن مقدس حفاظت نمـوده و از ایجاد جنگ میان دول و کشورهای اسلامی جلوگیری به عمل آرد و با تنبیه متجاوز اجازه تعدی را از او سلب کند !

مهدی ابوماهیگیر - 28 صفرالمظفر  1438 ه ق

نظرات (۱)

 • علیرضا تقوی زاده
 • جاهلیت عصر حاضر به نظر من بسیار بدتر از جاهلیت اولی هست.
  با این تفاوت که مسلمانان در برابر جاهلان بودند و حالا بعضی از کشورهای اسلامی خود سردمدار جاهلیت!!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">